PRVA LIGA RS Golmani Borca love rekord Kozare i Kozića iz sezone 2010/11.

Fudbaleri Borca će pokušati da u naredne četiri utakmice obore rekord Kozare iz sezone 2010/11. kada se mreža tima iz Gradiške nije tresla 1.259 minuta, a napravljen je niz od 13 mečeva bez primljenog gola.

Banjalučani u posljednjih devet susreta nisu kapitulirali i ukoliko im se to ne desi u naredna tri meča, te u 80 minuta igre četvrte utakmice biće novi rekorderi.

Crveno-plavi u narednom susretu, koji se igra 8. maja (srijeda), dočekuju gradskog rivala Željezničar, zatim idu na noge Rudar Prijedoru, od kojeg su doživjeli jedini poraz (0:1) ove sezone, zatim će da ugoste drugoplasiranu Slogu iz Gornjeg Crnjelova, a onda će biti gosti upravo Kozare.

Dalibor Kozić

Na golu tima iz Grada na Savi rekord je ostvario Dalibor Kozić, a trener je bio Vinko Marinović. Sa druge strane strateg Borca Darko Vojvodić šansu pruža svim čuvarima mreže Kenanu Topoloviću, Nemanji Trkulji i Marku Savatoviću.

Posljednji put Banjalučani su primili pogodak u Prvoj ligi Republike Srpske na susretu sa Modričom koji je odigran 24. novembra prošle godine, a bilo je 3:1.

Banjalučki tim je prije dvije sezone, kada je na klupi sjedio Vule Trivunović, a na golu stajao Asmir Avdukić, bio blizu rekorda, međutim njihov niz je tada potrajao 1.111 minuta. Da ne uspiju pobrinuo se njihov nekadanašnji član Nikola Mazić, koji je tada igrao za zvorničku Drinu.