NBA PLEJ-OF Jokić opet sjajan, Denver poveo 3:2 protiv Portlanda (VIDEO)

Nikola Jokić je pružio još jednu odličnu partiju u pobjedi Denvera nad Portlandom od 124:98 za vođstvo od 3:2 u polufinalnoj seriji plej-ofa zapadne konferencije NBA lige.

Za nešto više od 34 minuta provedena na parketu ubacio je 25 poena (šut iz igre 18-10, trojke 3-0) uz čak 19 skokova i šest asistencija, te tri izgubljene lopte.

Nagetsi su dominirali tokom cijelog susreta, a jedna od akcija koja pokazuje njihovu nadmoć i koju je organizovao, a zatim završio Jokić izgledala je ovako:

Srpski centar je dobio velike ovacije na tri minuta i 50 sekundi prije kraja kada je dobio šestu ličnu grešku zbog koje je morao da napusti parket.

Pol Milsap je dodao 24, Džamal Marej 18, Geri Heris 16, a Vil Barton 10 poena. Kod gostiju Dejmijan Lilard je ubacio 22, Rodni Hud i Zek Kolins po 14, a Si Džej MekKolum 12 poena.

Boban Marjanović je odigrao šest i po minuta za Filadelfiju u ubjedljivom porazu od Toronta u gostima (125:89), a učinak mu je bio šest poena, dva skoka i jedna izgubljena lopta.

Kanadski tim sada vodi 3:2 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije, kod domaćih je Paskal Sijakam postigao 25, a Kavaj Lenard 21 poen i imao je 13 skokova. Dvocifreni su još bili Kajl Lauri sa 19, Deni Grin sa 17, Mark Gasol sa 11 i Serž Ibaka sa 10 poena.

Na drugoj strani Džimi Batler je ubacio 22, Tobajas Heris 15, Džoel Emid 13, a Majk Skot 10 poena.