On je naglasio da će Gradska uprava uskoro raspisati tender za izbor izvođača za izgradnju kanalizacije u Ulici despota Stefana Lazarevića u Lazarevu, s ciljem da se cijeli ovaj posao okonča do kraja ove godine.
Radi se o dvije stambene zgrade koje nemaju dozvolu i gdje su stanari u problemu jer je investitor bankrotirao, a dio poslova nije završen. Zbog propasti investitora, vanjsko uređenje, kanalizacija i prilaz zgradama nikada nisu uređeni – ukazao je Radojičić.
Prema njegovim riječima, nadležne gradske službe već su izradile i pripremile projekat za izgradnju kanalizacione mreže u ovom dijelu Lazarevu, a sada je preostalo da se raspiše nabavka i izabere izvođač kako bi se do kraja godine ovaj problem konačno riješio.
Prema ugovoru sa Gradom, investitor – preduzeće „Aragosta doo“, u vlasništvu Zorana Milića, bio je dužan da o vlastitom trošku izgrađene objekte priključi na kanalizacionu mrežu i uradi prilaz zgradama, uključujući i njihovo vanjsko uređenje.
Međutim, investitor je bankrotirao tokom gradnje, tako da su stanari, koji su se u međuvremenu uselili u objekat, bili prisiljeni da problem privremeno riješe gradnjom septičkih jama, koje su često izlivale i pravile probleme.
Podsjećamo, stanari zgrada su nedavno protestovali, a u pomoć su zvaali i odbornika Draška Stanivukovića, koji je zajedno sa njima najavio i nove proteste ako se niko od nadležnih ne oglasi. Međutim, to neće biti potrebno.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.