Amerikancu pripala bitka za Njujork: Nadal eliminisan sa US Opena

Španski teniser Rafael Nadal eliminisan je sa US Opena pošto ga je Frensis Tijafo porazio u osmini finala u četiri seta, rezultatom 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Amerikanac je pred njujorškom publikom fenomenalnim tenisom stigao do četvrtfinala četvrtog grend slema u sezoni, u kojem ga čeka Andrej Rubljov.

Tijafo, inače 26. teniser svijeta, je u meč protiv jednog od najboljih tenisera svijeta ušao bez respekta i već u prvom setu nagovijestio da Nadalu neće biti nimalo lako da se domogne faze osam najboljih:

Prvi set Amerikanac je riješio brejkom u sedmom gemu, a Španac tokom ovog seta ni jednom nije uspio da dođe do šanse da oduzme servis rivalu.

Bik sa Majorke je do prve brejk lopte došao tek u desetom gemu drugog seta i to do dve vezane. Prvu nije iskoristio ali zato jeste drugu za izjednačenje u setovima. Međutim, kada su svi očekivali da Rafa preuzme konce igre u svoje ruka, Tijafo je uzvratio udarac i poveo sa 2:1 u setovima.

Ponovo je sedmi gem bio koban za Nadala, pošto je tokom njega još jednom ispustio servis i doveo sebe na prag ispadanja sa US Opena, gde je usljed izostanka Novaka Đokovića bio možda i najveći favorit uz Danila Medvedeva koji je takođe eliminisan u osmini finala.

U četvrtom setu viđena je prava drama, gdje se u jednom momentu činilo da ćemo gledati i peti set.

Nadal je brejkom u četvrtom gemu poveo sa 3:1 i djelovalo je da hita ka izjednačenju, ali tako nije mislio Tijafo.

Već u narednom gemu američki teniser je uzvratio ribrejkom, a onda ponovo taj kobni sedmi gem po Rafu u kom je domaći teniser iskoristio drugu brejk loptu za preokret.

U osmom gemu Nadal je uspio da se vrati iz zaostatka 40:0, ali je na kraju Tijafo pokazao mentalnu snagu i došao do gema iskoristivši tek petu gem loptu.

To je bio posljednji Rafin trzaj, a u sljedećem gemu lako je dopustio novi brejk za konačnu pobjedu Amerikanca, piše Sportal.