Amerikanke bez milosti: Pregazile Kanadu sa 40 razlike i ušle u finale Mundobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija SAD ubjedljivom igrom i pobjedom nad Kanadom 83:43 plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Sidneju.

Nakon što su sa 33 poena razlike savladale selekciju Srbije u četvrtfinalu, u polufinalu su bile još ubjedljivije protiv dobro poznatih rivalki. Pitanje pobjednika nije se postavljalo nijednog trenutka, pošto je poslije par minuta igre rezultat već bio 15:0 u korist SAD.

Kanada nije imala nikakvu šansu i prednost je u nastavku samo rasla iz minuta u minut, do konačnih 40 poena razlike. Stjuart je imala 17 poena, ali je Vilson sa 15 poena i 12 skokova bila najbolji pojedinac susreta. Dvocifrene su bile još Plum sa 14 i Tomas sa 10 poena, dok u ekipi Kanade nije bilo igračica sa takvim učinkom. Najviše je imala Amihere – 8, a Nurs je ubacila jedan manje. U drugom polufinalu od 11 časova 30 minuta sastaju se domaćin Australija i selekcija Kine, piše Sportal