ANĐUŠIĆ TRAGIČAR Novi poraz košarkaša Srbije u kvalifikacijama za šampionat Evrope

Košarkaši Srbije poraženi su od Švajcarske rezultatom 92:90 u utakmici trećeg kola grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Da stvar bude još gora, Srbija je izgubila od reprezentacije koja 65 godina nije bila na Evropskom prvenstvu.

Niko se ne može oteti utisku da je Srbija sama sebe pobijedila u ovom meču, kada god bi stigli do izjednačenja ili poveli izabranici Igora Kokoškova su pravili greške, a katastrofalnu je napravio Danilo Anđušić koji je pri nerješenom rezultatu 20 sekundi prije kraja izgubio čistu loptu i poklonio Švajcarcima trijumf. Ali krenimo redom:

Gotovo cijela prva dionica protekla je u rezultatskoj klackalici nakon koje je Švajcarska prvih deset minuta završila sa jednim poenom viška (26:25).

Na tri i po minuta do poluvremena, poslije sjajne akcije Anđušića i Zagorca Srbija je otišla na plus tri (44:41), a onda je domaćim tim serijom 8:0 okončao drugu četvrtinu.

Plagano je Srbija topila prednost, u nekoiko navrata u trećoj dionici stigla je na minus jedan, a onda na 53 sekunde do kraja ovog perioda igre i do izjednačenja (71:71).

Danilo Anđušić je u nastavku ove dionice pogodio jedno od dva bacanja, doveo Srbiju u vođstvo, ali je Kazadi koševima u posljednjim sekundama donio Švajcarcima prednost pred odlučujuću dionicu.

Prvi dio je protekao u kontroli rezultata Švajcarske, a onda je na polovini poslednje dionice Srbija stigla je i do izjednačenja (83:83). Anđušić dovodi Srbiju u vođstvo, ali odgovara Švajcarska serijom 6:0 za vođstvo 90:85, ali je Srbija sa minus tri ušla u posljednja dva minuta, a ovo je bio rezultat i na ulasku u posljednjih 60 sekundi.

Na 46 sekundi Apić pogađa dva poena i dodatno bacanje za izjednačenje 90:90. Samo deset sekundi kasnije na liniji slobodnih bacanja je Baldasare, promašio je oba puta, a onda je u narednom napadu Anđušić neshvatljivo izgubio loptu i omogućio Švajcarcima novu 21 sekundu za napad, a tri sekunde do kraja Mlađan je pogodio za dva poena i donio pobjedu svom timu.

Srbija nakon tri meča ima dva poraza i jednu pobjedu.