BJELICA ODLIČAN Voriorsi uspješniji od Lejkersa (VIDEO)

Ekipa Golden Stejta je kao gost savladala Los Anđeles Lejkerse na otvaranju 75. sezone NBA lige.

Voriorsi su zahvaljujući odličnoj partiji igrača sa klupe u posljednjoj četvrtini, koju su dobili sa 38:29, stigli do pobjede u Stejpls centru rezultatom 121:114.

Odličnu partiju pružio je Nemanja Bjelica koji je za nepunih 26 minuta provedenih na parketu ubacio 15 poena uz samo jedan promašaj (5/6 za dva, 1/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja).

Pored toga srpski košarkaš je imao 11 skokova, četiri asistencije i ukradenu loptu, a sedam poena ubacio je u posljednjem periodu meča.

Imao je Bjelica i duele sa Lebronom Džejmsom, a jednom prilikom ga je oštro faulirao.

Stef Kari je ostvario tripl dabl sa 21 poen uz po 10 skokova i asistencija, Džordan Pul je ubacio 20, Dejmion Li 15, a Endrju Vigins i Andre Igudala po 12 poena.

Kod poražene ekipe Džejms je postigao 34 poena, jedan manje ubacio je Entoni Dejvis, a oba igrača su imala po 11 skokova.

U prvoj utakmici nove sezone aktuelni šampioni, igrači Milvoki Baksa, savladali su Bruklin Netse sa 127:104.

Janis Adetokumbo je u pobjedničkoj ekipi imao 32 poena, 14 skokova i sedam asistencija, a na drugoj strani Kevin Durent je ubacio isti broj poena uz 11 uhvaćenih lopti