BOLJA PARTIJA, ALI PORAZ Leotar pao sa penala u Širokom

Leotar je doživio treći uzastopni poraz na gostovanjima na startu ove sezone 0:1, ali je protiv Širokog Brijega prikazao puno bolju partiju nego u duelima sa Zrinjskim i Slogom Meridian.

Najbolju šansu u prvom dijelu imali su Trebinjci kada se lopta od Pervana odbila pored gola .

Trebinjci su u Širokom Brijegu pali iz penala u 40.minuti. Pao je u šesnaestercu Souza a sudija Martinović čini se prestrogo pokazao na penal. Bože Vukoja je bio siguran sa penala.

Minut kasnije veliku šansu je promašio Lukić za 2:0. Imao je sjajnu situaciju i nije bio precizan.

U drugom dijelu iz slobodnog udarca je pokušao Perišić, ali je golman Širokog odbranio. Gosti su u finišu krenuli po izjednačenje što je domaći tim umalo iskoristio.

Lukić je naime zatresao mrežu ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. U sudijskoj nadoknadi pokušao je Aćimović i šutirao je pravo u golmana.