BOLNO Pored serije reprezentacije Italije završen je i niz "izdajnika" Donarume (VIDEO)

Đanluiđi Donaruma neće po lijepim stvarima pamtiti večerašnji meč polufinala Lige nacija.

Dočekan je u “svom” Milanu kao “izdajnik”, jer nije potpisao novi ugovor za “rosonere”, već je otišao za novcem, u Pari Sen Žermen, a večeras je na stadionu na kom je stekao slavu sa selekcijom Italije poražen od Španije 1:2.

Po prvi put Donaruma je kao čuvar mreže “Azura” primio dva gola na jednoj utakmici, a u prethodnih 36 nastupa kapitulirao je 16 puta, dok je na 20 mečeva sačuvao mrežu.

Prekinuta su još dva niza – selekcija Italije izgubila je nakon 37 mečeva bez poraza, a osim toga prvi put je poražena na domaćem terenu poslije 1999. godine.

“Crvena furija” je u Milanu povela golovima Ferana Toresa u 17. i drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, a dvostruki asistent bio je Mikel Ojarzabal.

Tim selektora Roberta Manćinija je od 42. minuta imao igrača manje jer je kapiten Leonardo Bonući isključen zbog drugog žutog kartona, a jedini gol za domaće postigao je Lorenco Pelegrini u 83. minutu.

U finalnom duelu izabranici selektora Luisa Enrikea igraće protiv boljeg iz meča Belgija – Francuska koji je na rasporedu sutra od 20.45 časova, a biće odigran u Torinu.