POBJEDA BORCA U BORIKU Sa plus tri Banjalučani idu Besi na revanš (FOTO)

Rukometaši Borca pobijedili su Besu Famgas rezultatom 28:25 (14:14) u prvoj utakmici drugog kola EHF Kupa.

Borac je utakmicu otvorio sa dva gola Marka Lukića.

Prvi strijelac za Besu bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Nikola Prce za 2:1. U nastavku je Borac imao kontrolu i održavao prednost, od jednog ili dva gola razlike sve do polovine prvog dijela.

U 16. minutu Besa Famgas prvi put dolazi do izjednačenja golom Terzićija. Milićević je dao gol za vođstvo, nakon čega gosti ponovo dolaze do izjednačenja, čak imaju i priliku za izjednačenje, ali je Subotić sjajan na golu.

U 21. minutu Besa, ipak, prvi put vodi, stijelac je Muškolaj, ali za samo nekoliko sekundi Lukić donosi izjednačenje Banjalučanima, a Luka Perić nakon sjajne kontre ponovo vraća prednost Borcu.

U ovim trenucima Muškolaj je igrač koji drži Besu u egalu, postigao je novi gol za izjednačenje (11:11), a sa druge strane Luka Perić održava prednost Banjalučana.

Poslije nekoliko minuta bez gola gosti preko Gjuke stižu do izjednačenja (12:12), ali odmah Gracić pogađa na drugoj strani.

Do odlaska na odmor golove za Besu su dali Gjujka i Prce, a strijelac za Borac bio je Lukić, pa se na odmor otišlo nerješenim rezultatom 14:14.

Prvi gol u nastavku postigao je Luka Knežević za vođstvo od 15:14, a Banjalučani su nakon četiri minuta u nastavku stigli do prednosti od dva gola (17:15), međutim, ovaj višak se brzo istopio jer su Muškolaj i Prce donijeli izjednačenje (17:17).

Do 43. minuta igralo se gol za gol, a onda su Banjalučani golovima Gracića i Milićevića došli do plus dva (21:19). Imao je domaći tim nekoliko napada i za tri gola prednosti, međutim nije ih iskoristio što je Besa kaznila i u 50. minutu ponovo došla do izjednačenja (22:22).

Došao je Borac ponovo do dva gola viška (25:23), pa onda ponovo u 26. minutu nakon gola Miloša Nježića (26:24). U 28. minutu Borac se uspjeva odbraniti, šut Prcea brani Subotić, a onda Đorđe Ćelić prvi put na utakmici donosi tri gola viška domaćem timu (27:24).

Terzići u narednom napadu postiže gol, pa Borac sa dva gola viška ulazi u poslednji minut. Na 50 sekundi do kraja trener Borca Mirko Mikić pozvao je tajm-aut. Urodio je minut odmora plodom, pa je nakon dobre Akcije Gracić pogodio za novih plus tri.

Najefikasniji na utakmici bio je Marko Lukić sa deset golova, dok je kod Bese najefikasniji bio Nikola Prce sa sedam golova.