Ostalo

BORAC NADIGRAO SLOVENCE Crveno-plavi se trijumfom oprostili od Evrope

Borac m:tel upisao je pobjedu nad Riko Ribnicom i tako se časno oprostio od evropske scene za ovu sezonu.

Rukometaši Borca m:tel su se od nastupa na evropskoj sceni u ovoj sezoni oprostili trijumfom, savladaši slovenačku Riko Ribnicu u revanšu drugog kola EHF Evropskog kupa:

BORAC M:TEL – RIKO RIBNICA 30:28

Prvi duel, odigran prošlog vikenda u Sloveniji, završen je debaklom Banjalučana (40:19), koji su u tom meču upisali drugi najteži poraz u evropskim takmičenjima ikad.

S obzirom na -21 iz prvog meča, revanš u dvorani “Borik” predstavljao je formalnost, a tim Mirka Mikića na kraju je uspio da trijumfuje i tako se časno oprosti od evropskih izazova za ovu sezonu.

Poslije rezultatske klackalice, koja je trajala do 10. minuta i rezultata 5:5, Borac m:tel je golovima kapitena Miloša Nježića uspio da se odvoji na plus 2 (7:5), dok je u 14. minutu golom Vlade Draganića prvi put stekao prednost od tri gola (9:6).

Novim pogocima veoma raspoloženog Nježića, Banjalučani su u 26. minutu odmakli Slovencima na četiri gola (13:9, 14:10), a u prednosti su bili sve do 43. minuta, kada je Riko Ribnica uspjela u potpunosti da se vrati u meč (22:22), prenosi mondo.ba.