BORAC SLAVIO NA GRBAVICI Derbi pripao crveno-plavima

U derbi susretu 17. kola m:tel Premijer lige BiH, Željezničar je večeras na Grbavici ugostio Borac iz Banja Luke.

Borac je slavio rezultatom 2:1, golove za crveno-plave postigli su Kulašin i Piščević.

Dosta tvrdu utakmicu smo gledali u prvom poluvremenu, ali uz dva pogotka, po jedan na obe strane. Prvi pogodak postigao je dvadesetogodišnji fudbaler Željezničara Josef Amoa u 27. minuti.

Nije se dugo čekalo na odgovor Banjalučana, Enver Kulašin je pogodio mrežu Željezničara u 33. minuti.

Kulašin je proslavio gol okrenut ka istočnoj tribini što je izazvalo buru negodovanja među navijačima Želje.

Dosta nervoze na obe strane, a pune ruke posla je imao i glavni arbitar ove utakmice Luka Bilbija, koji je u prvom poluvremenu pokazao čak 4 žuta kartona.

Žute karton u ekipi Željezničara dobili su Hodžić, Amoah i Mekić.

Jedini žuti karton u ekipi Borca dobio je Nikola Andrić, prekršajem nad Santosom, te će biti suspendovan za naredni meč zbog nakupljenih žutih kartona.

Drugo poluvrijeme počelo je žutim kartonom prije samog zvižduka za nastavak, požutio je Kosorić na klupi Željezničara nakon prigovora sudiji.

Veliki hendikep za Željezničar desio u 57. minuti kada je iz igre isključen Brazilac Santos nakon što je laktom udario Nikolu Andrića.

Glavni arbitar meča nije se puno dvoumio te mu je pokazao direktan crveni karton i put u svlačionicu.

Željezničar je pogodio mrežu u 60. minuti, međutim arbitri su uočili faul nad golmanom Borca Nikolom Ćetkovićem.

Utakmica je nakratko bila prekinuta radi pružanja medicinske pomoći navijaču sa tribina.

Prednost Borcu od 2:1 donosi Piščević u 83. minuti.

Utakmica je završena rezultatom 1:2 u korist Banjalučana.

Glavni arbitar meča je u drugom poluvremenu uz crveni za igrača Željezničara pokazao još 8 žutih kartona.

Ekipa Željezničara je izašla u sastavu: Bender, Galić, Cocalić, Drina, Vego, Beća, Hodžić, Štilić, Clerismario Santos, Amoah, Beganović.

S druge strane, za Borac su nastupili: Ćetković, Andrić, Lazić, Vojnović, Subić, Predragović, Piščević, Ninković, Kulašin, Tatar, Mrkaić.

Borac se trenutno nalazi na trećem mjestu sa 30 osvojenih bodova, samo 3 manje od vodećeg Zrinjskog.

Dok je Željezničar na četvrtom mjestu sa 28 bodova.