BRINE I POVREDA DOBRIĆA Poraz crveno-bijelih na kraju priprema: Olimpijakos ubjedljiv protiv Zvezde (VIDEO)

Crvena zvezda je ubjedljivo poražena u finalu turnira u Nikoziji, Olimpijakos je stigao do trijumfa od 94:55.

Ekipa trenera Vlade Jovanovića je loše započela meč, a do prvih poena došla je nakon više od pet minuta igre, da bi se na prvi odmor otišlo sa prednošću grčkog tima od 24:13.

Krajem drugog perioda Olimpijakos je imao +17, ali je uslijedila serija Beograđana od 7:0, tako da se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 47:37.

Na startu treće četvrtine imao je srpski šampion u nekoliko navrata jednocifren zaostatak, najmanji je bio sedam poena, ali su Grci napravili seriju od 13:0 i poveli sa 65:45, a išao je Olimpijakos i do +26 (74:48).

Već tada je bilo jasno da će Zvezda doživjeti poraz u posljednjoj pripremnoj utakmici, a kako je ovaj tim ihgrao možda najbolje odslikava sljedeći video:

Igra Jovanovićevog tima se u potpunosti raspala u poslednjem periodu, a grčka ekipa nije smanjivala gas, pa je išla i do +39 (94:55) što je bio i konačan rezultat.

Osim poraza problem za sve u redovima crveno-bijelih mogla bi da prredstavlja povreda Ognjena Dobrića koji je vidno hramljući i uz pomoć saigrača napustio parket u 38. minutu.

Podsjetimo Zvezda je dan ranije u polufinalu bila bolja od Peristerija sa 73:72, dok je Olimpijakos savladao izraelski Hapoel Holon sa 88:77.

Crveno-bijele 1. oktobra očekuje duel prvog kola regionalne ABA lige protiv MZT Skoplja u Beogradu.