Crveno-bijeli pregazili Partizan: Evroligaški derbi pripao Zvezdi

Juniori Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 89:73 u drugom kolu juniroskog najjačeg takmičenja na Starom kontinentu.

Vječiti derbi juniori

Izabranici Branka Jorovića opravdali su ulogu favorita, i tako ostavarili drugu pobjedu u ovom danu, pošto su prethodno savladali Valensiju.

Kako piše Sportal, Crveno-bijeli su prednost imali tokom čitave utakmice, a u većem dijelu meča je ona odlazila i na +20. Poslije 20 minuta igre juniori Zvezde imali su 22 poena prednosti, ali je tokom drugog poluvremena “parni valjak” uspio da priprjeti i nagovjesti rezultatski povratak u meč, ali samo na kratko.

Uspjela je juniorski tim Zvezde ponovo da se odlijepi i tako lako privede meč kraju u svoju korist. U pobjedničkom timu najviše se istakao Mišić sa 15 poena, poen manje imao je Gačić, Dabić je upisao 12, a dvocifren je bio i Lučić. Nikola Topić je u ovom meču imao nešto manju minutažu, ali je utakmicu završio bez promašaja iz igre (3/3 za dva, 1/1 za tri) uz devet poena.

Na drugoj strani najkorisniji je bio Savo Drezgić sa 17 poena, dok je Plisnić imao 12.