DEBAKL ITALIJANA Argentinci uništili "Azure"

Fudbaleri Argentine su najbolji na tlu Evrope i Južne Amerike.

“Gaučosi”, predvođenim Leom Mesijem, razbili su Italiju na londonskom Vembliju 3:0 (2:0) i iz “Finalissime” izašli kao pobjednici. Apsolutni!

Golovima Lautara Martinesa u 28, Anhela Di Marije u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Paula Dibale u četvrtom u drugom delu, Argentinci su podigli trofej u “osveženom” takmičenju, odnosno trećem izdanju.

Mogao je rezultat da bude i izraženiji da Luiđi Donaruma nije bio raspoložen toliko da je spriječio znatno teži poraz šampiona Evrope, koji neće videti Mundijal u Kataru.

Branio je pregršt udaraca Mesija, Lo Selsa, Di Marije i sprečio “petardu” indisponiranih saigrača, koji za 90 minuta nisu čestito zapretili Emilijanu Martinesu, prenosi Sportal.

Argentina je na moćan način spojila novi trofej sa onim Kopa Amerike i poslala jaku poruku rivalima pred Katar – da će biti jedan od favorita za osvajanje, iako je mnogi ne vide kao ozbiljnog pretendenta.