Ostalo

DELFINI PETI Srbija pokazala da ima budućnost

Vaterpolo reprezentacija Srbije završila je Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj na 5. poziciji.Izabranici Dejana Savića su u posljednjoj utakmici savladali selekciju Sjedinjenih Američkih Država 13:10 (3:3, 5:3, 3:1, 2:3).

Na taj način trijumfalno je završen šampionat, posle kog će ostati žal zbog izgubljenog četvrtfinala od Hrvatske kada su “delfini” ostali bez borbe za medalju.

Srbija je na početku turnira već bila bolja od Amerikanaca, koji su pokazali kvalitet na ovom turniru, recimo pobjedom nad domaćinom Mađarskom, ali ovog popodneva nisu bili konkurentni srpskim vaterpolistima.

Jesu samo u prvoj četvrtini kada je viđen egal i igra gol za gol, ali već početkom druge deonice je razlika počela da raste u korist Srbije.

Sa dva gola iz velike udaljenosti prevagu su napravili Sava Ranđelović i Dušan Mandić, a ubrzo je razlika otišla i na +4.

U finišu poluvremena su Amerikanci uspjeli da smanje zaostatak na dva gola i da tako odu na odmor, ali već u trećoj dionici je Srbija pojačala tempo, pre svega u odbrani, te ponovo otišla na +4, odnosno, 11:7 pred poslednji kvartal.

U poslednjih osam minuta je prošlosezonski igrač Partizana Aleksander Boven sam igrao protiv Srbije, ali je na golu bio sjajan rezervni čuvar mreže Lazar Dobožanov i činio je odbrane u pravim momentima, kada se rezultat lomio, odnosno, kada su Amerikanci pomislili da mogu do rezultatskog priključka.

Na kraju je upisao 11 odbrana za samo dve četvrtine koliko je proveo u bazenu i zaslužio laureat najboljeg igrača meča.

Na kraju su epitet najefikasnijeg igrača susreta podijelili Strahinja Rašović na jednoj i Aleksander Boven na drugoj strani.