NOVI REMI Borac i Tuzla Siti preslikali meč iz Banjaluke, ponovo 1:1

Fudbaleri Borca i Tuzla Sitija, baš kao i ove sedmice u Banjaluci, I u Tuzli su podijelili bodove i odigrali nerješeno 1:1.

U utakmici koja je, za razliku od one na Gradskom stadionu u Banjaluci, obilovala prekidima, Borac je prvi došao u vođstvo.

Strijelac u 39. Minute bio je Vranješ iz Penala, a prethodno je Moris igrao rukom. Ovo je bio konačan rezultat prvog dijela meča.

U nastavku je ekipa Tuzla Sitija, poslije jedne neopreznosti u odbrani Borca, stigla do izjednačenja. Pogodio je Mehidić u 65. minutu za konačnih 1:1.

Tok meča:

90. min – Tri minuta nadoknade na Tušnju

90. min – Mišić šutirao pored gola Borca, ostaje 1:1

89. min – Moraitis pokušao atraktivno makazicama ali je promašio loptu, u nastavku pokušao Subić ali preko gola.

76. min – Vranješ napustio teren. Najboljeg strijelca Borca zamijenio Donald

72. min – Mehanović pogađa stativu iz mervog ugla, ostaje 1:1

65. min – 1:1 Mehidić pogodio, Zakarić ga nije ispratio, a ovaj sa lijeve strane pogodio po zemlji gol Borca

63. min – Nova šansa za Borac, Lukić vratio loptu za Vojinovića, ovaj šutirao sa 16 metara, lopta otišla pored gola

45. min – Završeno je prvo poluvrijeme na Tušnju, Borac vodi sa 1:0.

39. min – Gooooooool Borac vodi, Stojan Vranješ pogodio iz Penala. Prethodno je Moris igrao rukom.

19. min – Enver Kulašin šutirao iskosa sa lijeve strane poslije centaršuta Dina Ćorića. Bio je Kulašin u dobroj poziciji ali je poslao loptu preko gola.

15. min – Nema mnogo igre, česti su prekidi na meču, još uvijek bez ozbiljnih prilika

1. min – Počela je utakmica, biće ovo veoma tvrd meč, vidljivo je na samom početku

Dva tima su u srijedu igrali zaostali meč iz 3. kola koji je završen 1:1, a treneri Husref Musemić i Nemanja Miljanović su odredili sastave s kojima će početi novo nadmudrivanje.

Tuzla Siti u meč ulazi sa sljedećim sastavom: Brajlović, Mehidić, Šukilović, Moris, Nukić, Čeliković, Karjašević, Džafić, Dofo, Ubiparip i Krpić.

Na klupi su: Fejzić, Efendić, Hasanović, Gavrić, Brkić, M. Mehanović, Mišić, Đerić i E. Mehanović.

Za Borac počinju: Pavlović, Subić, Jovanović, Bošnjak, Ćorić, Vojnović, Begić, Vranješ, Zakarić, Kulašin i Lukić.

Na klupi su: Četković, Kujundžić, Mols, Dujaković, Čavić, Meleg, Vukmanović, Moraitis i Vušurović.