Đoković ekspres - Srpski teniser nastavio da melje rivale

Novak Đoković je nastavio seriju uspješnih rezultata na turniru u Astani gdje je savladao Van De Zandšulpa sa 2:0, po setovima je bilo 6:3, 6:1.

U prvom setu viđena je velika borba u uvodnih pet gemova a srpski teniser je imao problema i sa povredom zbog koje je intervenisao medicinski tim.

Prvi je zatim došao do brejka i to na sjajan način gdje je osvojio tri poena i prebacio pritisak na rivala. Nakon toga je poveo 4:2, pa je sve potvrdio na svoj servis za 5:2. Nastavio je Đoković da bude ubjedljiv na svoj servis pa je dobio prvi set sa 6:3 za samo 39 minuta.

U drugom setu Novak jepet prvi došao do brejka. Poveo je 2:1 a servis ga je odlično služio tako da je brzo sačuvao prednost i došao do 3:1. Ubrzo je napravio još jedan brejk i činilo se da će lako privesti meč kraju. Međutim Van de Zandšulp se borio imao je brejk loptu pa se Đoković namučio da sačuva svoj servis. Nakon toga je napravio treći brejk za pobjedu.

Đoković u narednom kolu igra protiv Karena Hačanova.