DOMINACIJA ZRINJSKOG Bilbija i Tičinović potopili Široki Brijeg

Zrinjski je u zaostaloj utakmici 5. kola mtel Premijer Lige BiH savladao Široki Brijeg sa 3:0.

Apsolutni heroj po ko zna koji put za Mostarce bio je napadač Nemanja Bilbija koji je dva puta pogađao mrežu Širokobriježana i tako stigao do svog 131 pogotka u Premijer Ligi.

Već u 25. minuti Bilbija matira nemoćnog Renata Josipovića, da bi isto to uradio u 67. minuti kada glavom loptu smješta u mrežu gostiju.

Konačan rezultat postavio je Mario Tičinović u 78. minuti meča.

Izabranici Sergeja Jakirovića su ovom pobjedom došli do 21 boda, samo bod manje od Širokog i Željezničara koji su trenutni lideri, ali treba napomenuti da tim iz Mostara ima dvije utakmice manje.

U narednom kolu Zrinjski će u derbiju kola gostovati na Grbavici ekipi Željezničara, dok će Široki Brijeg na noge Slobodi.