DRAMA U ZAVRŠNICI Amerikanci na krilima Pulišića do osmine finala

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država je u posljednjem kolu B grupe Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru pobjedila Iran sa 1:0 (1:0) i prošla u nokaut fazu.

Izabranici Karlosa Keiroša su imali bolju početnu poziciju, pošto im je odgovarao i remi, pa su tako i ušli u meč, oprezno i bez prevelike želje da napadnu. Sa druge strane Amerikanci su bili konkretniji, stvarali su šanse i prijetili, a od 38. minuta sve je bilo drugačije.

Tada je Kristijan Pulišić pogodio i samim tim svoju selekciju pogurao ka prolazu u narednu rundu.

Iranci do kraja nisu uspjeli da se oporave, pritiskali su krajem utakmice i čak je postojala dilema za penal u 100-oj minuti meča, međutim nakon gledanja VAR glavni arbitar je odlučio da nema penala i ugasio sve nade Iranaca. Te je za njih Mundijal u Kataru završen, pa će Amerika dalje sa druge pozicije, iza Engleske. U nokaut fazi, Amerika će igrati protiv Holandije.