ENGLESKO FINALE Čelsi u borbi za drugi trofej u Ligi šampiona

U Istanbulu će biti englesko finale u Ligi šampiona. Čelsi se pridružio Mančester sitiju i boriće se za drugi trofej u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

Londonski klub je u revanšu savladao Real Madrid 2:0 a da su domaći igrači bili više skoncentrisani mogli su i do ubjedljivije pobjede.

Prema prikazanom u dvomeču protiv Real Madrida, Čelsi se potpuno zasluženo našao u završnici, jer je bio puno bolji od “kraljevskog kluba”. Klub iz Londona je bolje stajao na terenu i propustili su brojne šanse kojima su i ranije mogli da riješe sve dileme oko prolaska.

Čelsi je prvi zatresao mrežu rivala u 18.minuti ali je Timo Verner bio u nedozvoljenoj poziciji. Real je u prvom dijelu zaprijetio preko Benzeme ali je Mendi zaustavio njegov udarac.

U 28.minuti domaći dolaze do prednosti. Kai Haverc je pogodio stativu a odbijenu loptu je Verner poslao u mrežu.

Real je zatim imao još jednu šansu preko Karima Benzeme. Žoržinjo je nakon toga zatvorio sve prilaze domaćem golu, dok je Čelsi nastavio sa opasnim napadima.

Haverc je u 47.minuti opet pogodio prečku. U samo osam minuta domaći tim je imao još tri sjajne šanse. Tijago Silva, Maunt i Haverc nisu uspjeli da iz sjajnih prilika donesu drugi gol Čelsiju.

Nastavili su domaći da koriste prednost u brzini pa je Kurtoa imao pune ruke posla da zaustavi Kantea i Haverca. Ipak ni on nije mogao ništa u 85.minuti. Kante je iskoristio grešku odbrane Španaca, izbacio je Pulišića a ovaj hladnokrvno dodao do Maunta koji golom riješava pitanje prolaska u finale. Real u drugom dijelu praktično nije imao nijednu šansu ali ni ideju kako uopšte da dođu do prilike. Bez ideje, potpuno odsječeno u napadu.

Finale se igra 29.maja na stadionu Ataturk u Istanbulu.