GUNDOGAN SE IGRAO Siti preko gradskog rivala do FA kupa (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su FA kup jer su na prepunom Vembliju savladali gradskog rivala Mančester junajted sa 2:1.

Ilkaj Gundogan

Junak meča je kapiten Građana Ilkaj Gundogan koji je postigao oba gola. Sa prvim je oborio rekord finala najstarijeg takmičenja na svijetu jer je mrežu Davida de Hee zatresao već u 12. sekundi meča.

Junajted je uspio da se vrati govoro “ni iz čega”, a na 1:1 izjednačio je Bruno Fernandes u 33. minut iz penala.

Ipak, da je Siti mnogo bolji u ovoj sezoni i ovom trenutku potvrdio je Gundogan u 51. minutu kada je poslije dobre kombinacije iz “skračenog2 kornera i centaršuta Kevina de Brujnea šutirao “iz prve” sa vrha šesnaesterca i drugi put matirao De Heu.

Siti ima priliku da se dokopa i trećeg, najvrednijeg pehara u sezoni pošto 10. juna igra finale Lige šampiona sa Interom.