HAOS, PREKID, PA SLAVLJE Zvezda nanijela prvi poraz Partizanu

Crvena zvezda je nanijela prvi poraz Partizanu u ABA ligi. „Crveno-bijeli“ su sjajnom odbranom u drugom dijelu slomili rivala i slavili 90:74.

Meč koji je trajao dva i po sata, slomljen je u posljednjoj četvrtini kada je Zvezda zaustavila rivala. Crveno -bijeli su tako ostvarili 16 uzastpnu pobjedu kada su domaćini.

Inače derbi je bio prekinut u finišu prve četvrtine. Nikola Ivanović je krenuo u prodor i dobio faul u napadu, ali se pritom i povrijedio, a pošto je sudija Javor dosudio loptu za crno-bijele, poletjeli su predmeti na teren.

Sve to je prouzrokovalo prekid, sudije su bile u svlačionici sve dok se nisu, stekli uslovi za nastavak utakmice. Ispražnjen je dio tribine, a posle 30 minuta je meč nastavljen i to tako što je preinačena odluka, pa je koš Nikole Ivanovića (koji se nije vratio na parket) priznat.

Partizan je serijom 7:0 počeo nastavak, ali je Nedović ostavio Zvezdu u igri iako je gost pogađao za tri poena.

Start treće deonice je u potpunosti pripao Zvezdi, serija od 9:0 i prva dvocifrena prednost, a prve poene za Partizan u drugom poluvremenu postigao je Janis Papapetru re. Topili su prednost Crvene zvezde Egzum i Papapetru, a Grk je nakon što je sam izradio akciju, pogodio za 63:61.

No, Zvezda je uspjela da vrati osetniju prednost početkom poslednje deonice, Vildoza je briljirao, a onda je i Holand pogodio za 75:65. Isti igrač je imao sjajnu odbranu kada je ukrao loptu Papapetruu, Mitrović je pogodio.

Panter je zbog petog faula morao van terena na 5 minuta do kraja, a Vildozina trojka je bila ključ, odbijen je nalet Partizana.

Luka Vildoza je imao 19 a Nemanja Nedović 17 poena, dok je kod Partizana najbolju partiju imao Janis Papapetru koji je ubacio 15 poena.