HAOS U ATINI Panatinaikos sa penala u 113. minuti “izvukao” remi protiv Olimpijakosa (VIDEO)

Kao što smo navikli, Panatinaikos i Olimpijakos odigrali su još jedan ludački derbi – 1:1.

Na stadionu “Apostolos Nikolaidis” bilo je vatreno (baklje, vatromet) od prvog do poslednjeg, čak 113. minuta, odnosno kada je Andraž Šporar golom iz penala izbjegao poraz od “zelenih”.

Sekunde su dijelile tim Ivice Jovanovića od prvog poraza u prvenstvu, a onda je Avila nespretno startovao na Joanidisa na ivici kaznenog prostora, prije nego što je VAR-om ustanovljeno da je bilo unutar. U tom trenutku nastao je opšti metež na terenu, nije se znalo ko koga gura u velikoj gužvu, a na kraju je slovenački napadač uzeo loptu.

Šporar, koji se više puta dovodio u vezu sa Crvenom zvezdom, mirno je realizovao udarac sa “kreča” i zapalio tribine.

Olimpijakos je tako blizu bio da uzme “brejk” u srcu Atine, bio bolji i vodio golom Pepa Bieala iz 84. minuta, ali se tim Ivice Jovanovića provukao i zadržao 10 bodova razlike u odnosu na ljutog rivala.

Zanimljivo, Panatinakos je ostvario tek prvi remi nakon 10 pobjeda, a između ta dva kluba je još jedan atinski klub – AEK.

Podsjetimo, PAO čeka na titulu šampiona Grčke još od 2010. godine.