Ostalo

HAOS U SKOPLJU Stotine navijača na terenu, sijevale pesnice (VIDEO)

Rukometni derbi prvenstva Makedonije između Vardara i Pelistera iz Bitolja završen je pobjedom domaćeg tima, ali o ishodu meča malo ko priča.

Duel u dvorani „Jane Sandanski“ obilježio je sukob navijača, „Komita“ sa jedne i „Čkembarija“ sa druge strane. Igrao se 17. minut kada su pristalice gostujućeg tima ušle u halu i odmah počele da divljaju i pirotehničkim sredstvima gađaju publiku na drugim dijelovima tribina.

Policija je reagovala, ali nije uspjela da se izbori sa haosom kakav se ne pamti na rukometnim terenima u Makedoniji, ali i šire. Na teren su sa tribina ušli i domaći navijači, a dio publike koji je bio uz tribinu sa gostujućim navijačima, kojih je bilo oko 500, napustio je svoja mjesta. Potpuni haos na terenu trajao je nešto više od deset minuta.

Utakmica je tada bila prekinuta, ali su sudije i delegat odlučili da bude nastavljana, uz prisustvo publike, nakon što su kapiteni razgovarali sa navijačima.

Vardar je pobijedio 31:24 i u „šampionskoj grupi“ ima dva boda više od Pelistera, piše Sportklub.