ITALIJANI MAKSIMALNI Švajcarska bolja od Turske

Reprezentacija Italije pobijedila je Vels rezultatom 1:0 u utakmici 3. kola i na taj način je sa maksimalnih devet bodova samo potvrdila ranije izboreni plasman na Evropsko prvenstvo.

Trenutak odluke dogodio se u 36. minutu. Bila je to kombinacija koju su Azuri dobro uigrali za “slobodnjake”, Verati je da kratak pas u šesnaesterac za Pesinu, a ovaj je pogodio, milimetarski precizno u dalji ugao i postigao treći gol za reprezentaciju u karijeri.

Imao je Pesina jopš jednu priliku u prvom dijelu, ali je prilikom jedne akcije zakasnio i nije uspio da se ponovo upiše u listu strijelca.

U nastavku je Italija kontrolisala rezultat, a od 55. minuta je imala i igrača više jer je zbog grubog prekršaja isklkjučen Ampad.

U 76. minutu sjajna prilika za Gereta Bejla ali se rezultat nije mijenjao.

Švajcarska – Turska 3:1

Fudbaleri Švajcarske su pobjedom protiv Turske rezultatom 3:1 došli u situaciju da najvjerovatnije kao jedna od osigura plasman u narednu rundu

Već u šestom minutu Švajcarska je povela. Sjajan šut Harisa Seferovića sa ivice kaznenog prostora, a lopta je na putu ka maloj mreži kroz noge prošla Demiralu.

/EPA

Dvadeset minuta kasnije Švajcarska je duplirala prednost. Džerdan Šaćiri je pratio akciju svog tima, došao do lopte, a onda tukao iz prve i pogodio praktično mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Preko Kavečija je Turska smanjila na 2:1 u 66. minutu.  Kaveči je prvo izbacio čuvara, a onda poslao loptu pod rašlje sa 20 metara. Ovo je njegov prvi gol za reprezentaciju. Samo dva minuta kasnije Šaćiri ponovo pogađa.

Italija nakon tri kola ima 9 bodova, Vels i Švajcarska po četiri, a na začelju je Turska koja je bez bodova.