Društvo

"Ja nikada u kući nemam manje od 10 KG BRAŠNA" Tviter se usijao od komentara domaćica, a evo šta su rekle žene

Meni je malo neprijatno, ali ja nikada u kući nemam manje od 10 kg brašna, 5 kg šećera i po 10 kesica praška za pecivo i vanil šećera.

"Ja nikada u kući nemam manje od 10 KG BRAŠNA" Tviter se usijao od komentara domaćica, a evo šta su rekle žene
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Možda to vama izgleda mnogo, ali je kod mene to 20 godina skroz normalno, napisala je Tviterašica.

Pa da li je vama neprijatno zbog tradicionalnih zaliha hrane u kući ili primjenjujete drugačiju praksu – od jutra do sutra?

Zalihe hrane pravile su se, dakle, i prije opšte pomame usljed najava nestašica u mnogim evropskim zemljama. Uvjeravaju nas u to i ovakvi komentari koji su se nadovezali na objavu sa početka teksta:

” Isto! Dodala bih još i: bar jedno zbirno pakovanje sardina, 10-ak tegli pekmeza, a pošto sam farmaceut, tu je i mini-stek antibiotika i anksiolitika”, “Ja držim kilogram brašna u frižideru godinu dana da ne užegne”, “Nema razloga da ti bude neprijatno, tako su i mene učili i naučili”, otkrivale su žene svoja iskustva.

Naravno, ima i onih kojima je gomilanje hrane strano pa kažu:

– Rijetko imam i kilogram brašna, a običnog šećera u teglici, ulje od koštica grožđa i tako godinama.

Tvit je bio povod da se ženama u Srbiji postavi pitanje – PRAVITE LI I VI ZALIHE HRANE PA SE UVIJEK IMA BRAŠNA I ŠEĆERA U KUĆI?

Pročitajte još

Hajde da vidimo šta su rekle za Blic Ženu.

– U kući nikada nemam zalihe, bilo koje hrane. Kupim jedan ili najviše dva kilograma brašna i šećera, litar ulja, pa kada potrošim, ponovo u kupovinu. A to se zaista ne može nazvati zalihama. Moram da kažem da često spremam na vodi odnosno pripremam jela na grilu tako da mi ne treba mnogo ulja (smijeh), a i zdravije je tako. Pored toga, ponekad koristim i svinjsku mast – kaže Ružica sa juga Srbije koja ima 66 godina.

– Nemam rezerve niti sam ikad imala, imam po kilogram brašna, kada potrošim kupim novo pakovanje i to je to – poručuje mama dvoje djece Bojana (39) iz Beograda.

A, na pitanje da li možda pravi zalihe lijekova ili nekih drugih proizvoda što je, sudeći prema komentarima na Tviteru, praksa u pojedinim domaćinstvima odgovara:

– Ne. Lijekove imam koje imam u kući spadaju u standardnu njegu, ako tako mogu da kažem. U pitanju su lijekovi protiv tempetature, kašlja, alergije. I za nas starije protiv bolova.

Zorica koja je prije nekoliko dana napunila 57 godina kaže nam da ni njoj gomilanje hrane nije blisko.

– Iskreno, baš se nikada nisam trudila niti željela da držim veće količine namirnica u kući. Najviše što nekada kupim to je džak brašna od pet kilograma i to je sve – ističe.

Tatjana Stupar (50) iz Novog Sada dala je zanimljiv odgovor:

– Da. Pravim zalihe ljubavi i dobrote. Čuvam dobre ljude i oni mene. Bila sam u ratu oko osam mjeseci u Bosni. Bilo kakve zalihe ne mogu večno da traju. Vidjeh. Ono što traje i ostaje jeste to da će vam neki čovjek uvijek pomoći u gladi i u nevolji. Ljudi ne shvataju da se u teškim vremenima samo živi i preživi sa čovjekom, ljudima. Dijeljenjem muke. Sve ostalo prođe i kvarljiva je roba, ali prava ljudskost nije!.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije