Jokić ekspresno stigao do tripl dabla, Denver razbio Lejkerse

Košarkaši Denver Nagetsa su na svom terenu ubjedljivo savladali Los Anđeles Lejkerse sa 133:96, a do nove pobede predvodio ih je Nikola Jokić, 66. tripl-dablom u karijeri.

Lejkersi su “naoštreni” ušli u utakmicu, ali su samo tokom prvih deset minuta uspjeli da pariraju rapoloženoj ekipi Nagetsa.

Domaćin se sredinom druge dionice odvojio na dvocifrenu vrednost, a na poluvrijeme otišao sa “plus 13” i od tada je “jezeraše” držao u svom ritmu.

U drugom dijelu meča, Lejkersi su potpuno ostali bez energije, što je Denver znao da kazni i dva minuta do kraja stigne do maksimalnih 42 poena prednosti, ali je tim iz Los Anđelesa do kraja uspio da bar malo ublaži debakl.

Majk Meloun je veliku prednost iskoristio i kako bi mogao da odmori startere i da priliku igračima sa nešto manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone.

Tako je rapoloženi Nikola Jokić dominirao u svim segmentima igre te je za 28 minuta na parketu zabilježio 17 poena uz 12 skokova i 13 asistencija, prenosi Blicsport.