KAKVA DRAMA U NOVOM GRADU Borac u ludom finišu utakmice savladao Posušje

Borac je na otvaranju 14. kola m:tel Premijer lige BiH savladao Posušje 2:1 (0:0).

Prvo poluvrijeme je blago rečeno za zaborav. Naime statistički podatak pokazuje da obe ekipe nisu imale udarac u okvir gola.

Prva ozbiljnija šansa desila se u 35. minuti za domaćine. Jurilj je proigrao Tatara koji je prebacio loptu na drugu stranu za Piščevića koji loptu šalje daleko preko gola.

Minut kasnije opet prijeti Borac. Subić je odlično probio sa strane i odigrao dupli pas sa Momčilom Mrkaićem, ali i on šuta jako neprecizno preko gola.

Gosti su zaprijetili pred sam kraj prvog poluvremena u 41. minuti preko Slobodana Milanovića, ali ni on nije podesio nišanske sprave, pa je njegov šut završio u gol autu.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Posušje.

U 48. minuti velika šansa za goste. Bivši igrač Borca Toni Jović je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara raspalio po lopti, ali na njegovu žalost ona je pogodila prečku i nije prešla gol liniju Bojana Pavlovića.

Nova dobra prilika za ekipu Posušja u 56. minuti, ali šut Vukoje odlazi malo pored gola.

Veliku šansu za Borac propustio ne Nikola Ninković koji je u 61. minuti nakon dodavanja Mrkaića iz kosa šutirao tik pored gola Posušja.

Tri minuta kasnije najbolja šansa za crveno – plave. Ninković je izveo slobodan udarac, a prvi do lopte stigao je Mrkaić, ali je šutao direktno u golmana Kukića. Ovo je bio inače prvi udarac u okvir gola na utakmici.

Banjalučani su postigli gol u 65. minuti preko Envera Kulašina, ali je on poništen zbog ofsajda.

Banjalučani su do kraja meče pritiskali protivnika, ali nisu uspjeli naći put do mreže.

A onda šok za Borac. Iz jedne kontre Posušje je preko Gabrijela Bobana u 92. minuti postiže gol za nadali su se svi pobjedu, ali nakon greške odbrane Posušja već u sljedećem napadu Piščević postiže gol za 1:1.

Tu nije kraj drame. Kulašin je probio po desnoj strani u 95. minuti i ušao u šesnaesterac nakon čega je oboren i sudija Gigović pokazuje na bijelu tačku.

Siguran je bio Goran Zakarić za konačnih 2:1.

U narednom kolu Borac će gostovati ekipi Igmana, dok će Posušje dočekati Sarajevo.