KAKVO VEČE U LIGI ŠAMPIONA Petarda u Dortmundu, slavlje Reala i poraz Sitija

Real Madrid je trijumfom nad Interom 2:0 (1:0) na madridskom "Santjago Bernabeu" potvrdio prvo mjesto u grupi D Lige šampiona.

Oba tima idu u osminu finala elitnog takmičenja, dok je Šerif još ranije obezbijedio prelazak u Ligu Evrope sa treće pozicije, a nju osigurao u posljednjem kolu, remijem protiv Šahtjora 1:1 (1:0)

Srpski napadač Luka Jović je, poslije gola i asistencije protiv Real Sosijedada, ove večeri dobio šansu da od starta predvodi napad “kraljevskog kluba”.

Međutim, nije bio efikasan kao prije tri dana. Imao je samo jedan pravi pokušaj, i to u prvom poluvremenu, ali nije bio precizan.

Prvi gol na utakmici u Madridu postigao je Toni Kros u 17. minutu kada je u svom stilu, sa ivice kaznenog prostora, pogodio donji ćošak gola.

I kasnije je Real stvarao više šansi, ali Vinisijus Žunior i Rodrigo nisu bili precizni.

Interu je bila potrebna pobjeda za prvo mesto u grupi, ali do nje nije mogao, posebno nakon 64. minuta kada je Nikolo Barela dobio direktan crveni karton.

Trijumf Reala u 79. minutu potvrdio je Marko Asensio za konačnih 2:0.

U grupi C je sve bilo poznato prije posljednjeg kola – Ajaks i Sporting idu u nokaut fazu Lige šampiona, a Borusija Dortmund Lige Evrope, ali su favoriti ipak bili na visini zadatka i vrlo efikasni.

Ajaks je u Amsterdamu bez publike i kapitena Dušana Tadića savladao Sporting rezultatom 4:2 (2:1) i tako zadržao maksimalan učinak u svih šest utakmica.

Vođstvo je doneo Sebastijan Aler iz penala u 8. minutu čime je ušao u istoriju Lige šampiona.

Izjednačio je Santos u 22. minutu, da bi potom krenula serija Ajaksa, pa su redom pogađali Entoni u 42. minutu, Neres u 58. i Berhuis u 62.

Do kraja je Sporting pogodio još jednom preko Tabate, tek toliko da ublaži poraz.

Borusija Dortmund bila je još ubjedljivija protiv Bešiktaša slavivši trijumf rezultatom 4:0 (2:0).

Poveli su “milioneri” u 29. minutu preko Donijela Malena, da bi u 43. direktan crveni karton za “crne orlove” dobio Velinton.

Do kraja poluvremena je Marko Rojs povisio rezultat iz penala, da bi u nastavku isti igrač pogodio još jednom u 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Erling Haland deset minuta kasnije.