KAZNA ZA PROMAŠAJE Borac poražen u Banovićima

Borac je poražen u Banovićima! Banjalučani nisu iskoristili svoje šanse u prvom dijelu pa ih je Sloboda kaznila i došla do značajnog trijumfa i prve pobjede u sezoni 2:0.

Banjalučani su imali mnogo propuštenih prilika, prije svih Tatar, a na početku meča su ostali i bez Dejana Melega, pa su opet kažnjeni za velike defanzivne propuste.

Borac je zaprijetio preko Benjamina Tatara, koji je iz voleja pogodio prečku. Momčilo Mrkaić je zatim šutirao pravo u Filipa Erića.

Adam Vošnjak je zatim sjajno šutirao sa preko 30 metara i pogodio stativu. Borac je zatim opet pogodio okvir gola. Naime, Tatar je još jednom probao udarac i pogodio je prečku.

Sloboda je u 42. minuti došla do prednosti. Eldar Mehmedović je istrčao kontru i precizno pogodio mrežu Bojana Pavlovića.

Vrijeđani Lalatović i Dodik

Sudija Luka Bilbija je tokom prvog dijela prekinuo meč i tražio da se prekine vrijeđanje na račun gostujućeg tima. Naime, stadionom u Banovićima odjekivalo je “Lalate, Turčine, napuši se ku..ne” i “Je..mo vam tatu Dodika”. Lalat je nadimak trenera Borca Nenada Lalatovića, dok je Dodik član Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Nakon toga je spiker zamolio navijače pa je meč nastavljen.

U nastavku meča ponovo je Eldar Mehmedović zatresao mrežu Banjalučana. Namjestio se u šesnaestercu, šutirao, a lopta je zakačila Vojnovića i prevarila Pavlovića.

Borac je u nastavku krenuo na sve ili ništa a u nekoliko situacija se istakao golman domaćih Filip Erić. Poebno je sjajno intervenisao u 85.minuti kada je zaustavi pokušaj Lukića a Tatar u nastavku nije uspio da pogodi mrežu.