KAZNENA EKSPEDICIJA DEJANA SAVIĆA Vaterpolisti Srbije deklasirali Italiju za polufinale Olimpijskih igara

Vaterpolo reprezentacija Srbije u četvrtfinalu olimpijskog turnira savladala je Italiju - 10:6 (5:2, 4:1, 0:1, 1:2).

Kako su sami igrači i selektor pričali pred ovaj susret, četvrtfinale je najvažniji duel, a kada je bilo najpotrebnije, oni su bili najbolji.

Koliko je bila dominantna Srbija govori podatak da je protiv aktuelnog svjetskog šampiona imala prednost 9:3 nakon prvog poluvremena.

Svjetski šampion je bio potpuno razbijen, prije svega maestralnom defanzivom srpskog tima, za koju nije imao rješenje, a iz takve odbrane “delfini” su imali priliku da lagodnije igraju u napadu, što su koristili od prvog do posljednjeg minuta.

Ovom pobjedom srpska selekcija je zakazala susret sa Španijom u polufinalu, koja je savladala Srbiju u grupnoj fazi, te “delfini” imaju šansu za revanš.