KOBNA TREĆA ČETVRTINA Spars nanio treći poraz Borcu

Košarkaši Borca poraženi su u derbiju prvenstva Bosne i Hercegovine. Odličnom trećom četvrtinom Spars je slavio 74:68 i nanio treći poraz banjalučkom timu.

U prve dvije četvrtine ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Spars je bolje otvorio meč imao je plus osam (15:7), ali je Borac uspio da popravi svoju igru i zatim da dođe do izjednačenja (19:19), a zatim i vođstva (23:22).

Po Banjalučane je bio koban start treće četvrtine kada je Spars sa dvije trojke napravio seriju 8:0 i odlijepio se prvi put na dvocifrenu prednost. Borac je uspio da se na kratko vrati smanji na pet razlike ali je domaći tim novom serijom u finišu treće četvrtine prelomio meč.

Oslabljeni u derbiju

Banjalučani su u ovom meču bili veoma oslabljeni na krilnim pozicijama. Naime, Đorđe Pažin je napustio klub i otišao u italijanskog drugoligaša Forli, dok njegova zamjena Aleksandar Ponjavić nije imao pravo nastupa. Tako je ekipa imala skraćenu rotaciju.

U posljednjoj četvrtini Borac je uspio da smanji zaostatak na sedam poena(63:70) i imao je i napad da dodatno priđe. Međutim, Kondić nije pogodio za tri poena, a ni Gavrić za dva nakon što je uhvatio loptu tako da je Spars odbio ovaj nalet.

Kondić je zatim trojkom smanjio na 68:72, a Abel je bio siguran sa linije slobodnih bacanja. Spars je dominirao u skoku.

Borac je imao dosta problema na ovom meču. Naime, centar Radoš Šelija se povrijedio na startu pa to donekle objašnjava prednost sarajevskog tima, dok je u finišu isključenje zaradio Draško Knežević.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mašan Vrbica sa 14 poena, dok je Remi Abel imao poen manje a Marko Tejić 12. Kod Borca je Diante Boldvin postigao 18 poena.