KONAČNO Mandić donio prvu ovosezonsku pobjedu Krupi

Fudbaleri Krupe pobijedili su Slobodu rezultatom 1:0 u utakmici 26. kola M:tel Premijer lige BiH.

Nakon početka u kojem je krupa imala inicijativu, domaći su u 24. minutu imali penal. Poslije centaršuta sa desne strane Saša Maksimović je faulirao Dujakovića koji je bio i izvođač najstrože kazne. Namjestio je Dujaković loptu, šutirao ali je golman Golubović pročitao njegovu namjeru i odbranio penal. U nastavku akcije ponovo je Krupa došla u posed, Mandić je pronašao Dujakovića u šesnaestercu, ovaj se dobro zagradio i vratio povratni pas za Mandića koji je šutirao iz prve i pogodio za 1:0 u 25. minutu.

Samo tri minuta kasnije Mandić je u novoj prilici, izašao je sam pred gol Slobode, znažno je šutirao alij lopta otišla pored gola.

U 56. minutu prilika za goste, Huseinović je šutirao sa ruba šesnaesterca ali je izblokiran pa je lopta završila u korneru. Nastavili su gosti sa pritiskom, pa je u 60. minutu pokušao Maksimović, a na putu do golalopta je pogodila Pavlovića, a onda je pokušao Mujagić ali je i njegov udarac izblokiran. Do kraja meča Krupa je uspjela sačuvati prednost i osvojiti važne bodove u borbi za ostanak.