KRUPI TROFEJ U KUPU SRPSKE Blažević i Penić donijeli trofej, prvi u klupskoj istoriji

Fudbaleri Krupe pobjednici su Kupa Republike Srpske. U finalu su Krupljani pobijedili Rudar iz Prijedora sa 2:0 i tako su u svom petom finalu došli do prvog trofeja. Strijelci za Krupu bili su Blažević u 45. i Penić u 90. minutu.

Fudbaleri Rudara iz Prijedora u prvom dijelu utakmcie imali su terensku inicijativu ali i nekoiko ozbiljnih prilika, a najbolje je tim iz Prijedora proputio u završnici prvog dijela. U 40. minutu Zekanović je ubacio, Hodžić je šutirao glavom lopta je pogodila stativu i završila u rukama golmana Krupe Miloševića.

Samo četiri minuta kasnije nova prilika za Rudar, Santos je šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane, Milošević je bio savladan, ali je lopta ponovo odsjela na stativi.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela igre stigla je kazna. Krenula je Krupa u napad, izgubila loptu, ali je Emanulah Blažević bio uporan, uspio da je ponovo osvoji na rubu šesnaesterca, izašao je sam pred golmana Sloge i pogodio mrežu za veliko slavlje i vođstvo svog tima nakon prvih 45 minuta igre.

u 51. minutu Blažević je imao još jednu priliku, odlično je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Veliku priliku imao je Rudar u 65. minutu, Knežević je izveo korner sa lijeve strane, Danilović bio najviši u skoku, odlično šutirao, ali je MIlošević na sjajan način, paradom zaustavoio njegov udarac i još jednom je sačuvao svoju mrežu, a loptu je izbacio u korner. Knežević je iz tog kornera pokušao direktno da šutira ali je golman Krupe bio oprerzan.

U 78. minutu Prijedorčani su ostali sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona, isključen Danilović.

Konačan rezultat postavio je Kristijan Penić u 90. minutu, nakon što je sjajnim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu za veliko slavlje.