Liga nacija: Portugalija lako sa Švajcarskom, Španija izvukla bod sa Česima

Fudbaleri Portugalije deklasirali su na svom terenu selekciju Švajcarske sa 4:0 u okviru drugog kola Lige nacija.

Portugalci su pitanje pobjednika riješili već u prvih 45 minuta, kad su poveli sa 3:0. Dvostruki strijelac bio je Kristijano Ronaldo, dok su se u strijelce upisali i Vilijam Karvaljo i Žoao Kanselo.

Španija je u posljednjim minutama utakmice stigla do boda protiv Čeha. Bod “Crvenoj furiji” osigurao je Inigo Martinez u nadoknadi vremena.

Makedonci su na gostovanju bili bolji od Gibraltara sa 0:2, dok je Grčka upisala trijumf protiv tzv. Kosova (0:1).

Bugarska je na svom terenu doživjela debakl od Gruzije (2:5), a Malta je sa 2:0 pobijedila selekciju San Marina.

U skandinavskom derbiju, Norvežani su sa 2:1 savladali Švedsku, dok na meču između Kipra i Sjeverne Irske nije bilo golova.