LIVERPUL I PORTO U NOKAUT FAZI LIGE ŠAMPIONA Atletiko u posljednjem kolu odlučuje o prolazu dalje

Još dva kluba su se nakon večerašnjih utakmica plasirala u osminu finala Lige šampiona, a to su Liverpul i Porto.

Do same završnice plasman u nokaut fazu imao je i Atletiko Madrid, ali je remijem protiv Bajerna ostao večeras bez prolaza dalje.

Madriđane je u vođstvo doveo Žoao Feliks u 26. minutu. Ovaj rezultat, koji je Madriđane već sada vodio u osminu finala, bio je aktuelan sve do 86. minuta, kada je Miler iz penala pogodio za izjednačenje.

Bajern ima 13 bodova, Atletiko je drugi sa šest bodova. Salzburg ima četiri, a upravo Austrijanci dočekuju Madriđane u poslednjem kolu, pa će ova dva tima direktno odlučivati o plasmanu u narednu rundu.

Mančester Siti i Porto su podijelili bodove; odigrali su neriješeno 0:0, pa su se oba tima našla u osmini finala. Bilo bi tako i u slučaju bilo kojeg drugog rezultata, jer je Marsej bio bolji od Olimpijakosa.

U osmini finala od večeras je siguran i Liverpul, koji je pobijdio Ajaks sa 1:0, pa je ujedno osigurao i prolaz dalje i prvo mjesto u grupi u kojoj će se za drugo mjesto boriti Atalanta i Ajaks.