Ostalo

LOŠA PARTIJA BANJALUČANA Odbojkaši Bosne savladali Borac u Sarajevu

Obje ekipe nakon 12 kola imaju po sedam pobjeda i pet poraza, ali su Banjalučani prikupili dva boda više.

Sarajevska Bosna poslije dvije godine i pet uzastopnih neuspjeha uspjela je da savlada banjalučki Borac.

U jednom od najzanimljivijih susreta 12. kola odbojkaške Premijer lige BiH, Sarajlije su slavile 3:1, a najneizvjesniji period susreta bio je drugi set, koji su gosti riješili u svoju korist na razliku – 28:30.

U ostala tri seta Bosna je bila dominantna. Prvu i četvrtu dionicu dobila je 25:21, dok je najubjedljivija bila u trećem setu, kada je na semaforu stajalo 25:15.

I Borac i Bosna sada imaju po sedam pobjeda i pet poraza, s tim da Banjalučani imaju dva boda više, koja su im dovoljna za četvrtu poziciju na tabeli.

U derbiju ove runde Radnik je nanio poraz aktuelnom šampionu, već peti ove sezone. Bijeljinci su slavili 3:2 i preuzeli lidersku poziciju od Domaljevca, koji je u 18 časova počeo meč u gostima protiv Ljubinja.

Višestruki šampion Mladost doživjela je novi ubjedljiv poraz. Posljednjeplasirana Ilidža tek u 12. kolu stigla je do pobjede, i to 3:0 protiv Brčaka, koji tonu sve niže i sada su u zoni ispadanja.

Duel Modriče i Jedinstva odgođen je za 21. Decembar, piše mondo.ba.