Loše vijesti za vječite: Domaćin fajnal-fora ne posustaje od borbe za Top 8

Žalgiris je maksimalno uspješno odradio posao pred svojim navijačima u duplom kolu Evrolige.

Žalgiris

Poslije Monaka (79:70), u sjajnoj atmosferi savladana je i Valensija 95:74 (21:16, 31:24, 22:15, 21:19).

Gosti iz Španije, kojima je takođe bio nephodan trijumf za nadu da mogu u Top 8 fazu Evrolige, već na poluvremenu su bili u dvocifrenom zaostatku (52:40).

Doduše, na startu drugog kvartala Valensija je čak i povela sa 25:23, imali su prednost i kasnije, posljednji put pri rezultatu 37:36. Do kraja poluvremena, Žalgiris je fantastičnom serijom 16:3 stigao do velike razlike.

Litvanci su sada na 17 pobjeda, sa dobrim šansama da se domognu nokaut faze i da ostanu u konkurenciji za plasman i na finalni turnir, čiji će Kaunas biti domaćin. U preostala dva kola, Litvanci će najprije ugostiti Makabi, a potom igrati protiv Bajerna u Minhenu.

Trijumf Litvanaca automatski je značio i da je Crvena zvezda ostala bez teoretskih šansi za plasman u Top 8, a Žalgiris je zakomplikovao i put Partizana u nokaut fazu. ipak, crno-bijeli i dalje zavise samo od sebe, prenosi Sport klub.