Mesi tri meča bez gola i asistencije, a sinoć je zamijenjen! Poketino: Trener donosi odluke (VIDEO)

Lionel Mesi nije počeo u Pari sen Žermenu kako je svjetska fudbalska javnost očekivala.

Argentinac u tri nastupa za novi klub nije upisao nijedan gol niti asistenciju, u sinoćnjem duelu protiv Olimpika iz Liona je imao nekoliko šansi, pogodio je i okvir gola iz slobodnog udarca, a zamijenjen je u 76. minutu, te prilikom izlaska se nije pozdravio sa trenerom Maurisijom Poketinom.

Rezultat je u tom trenutku bio 1:1, da bi pobjedu “svecima” donio rezervista Mauro Ikardi u drugom minutu sudijske nadoknade meča.

Poketino je poslije utakmice govorio o odluci da iz igre izvede najzvučnije ovogodišnje pojačanje.

– Svi znaju da imamo mnogo dobrih igrača, a moramo da izaberemo početni sastav za meč razmišljajući o tome šta je dobro za tim, kao i fudbalere. Ponekad je ta odluka pozitivna, ponekad nije, ali zato je trener tu pored terena da tokom meča donosi odluke, a one mogu da se nekome sviđaju ili ne sviđaju. Pitao sam mesija kako se osjeća, rekao je da nema problema, da je s njim sve u redu – rekao je Poketino.

Meč PSŽ – Lion je obilježio sporan detalj, penal nad Nejmarom, koji je Brazilac u 66. minutu pretvorio u izjednačenje, a iz gostujućeg tabora tvrde da prekršaj nije postojao i čude sa kako odluka nije promijenjena s obzirom na VAR sistem.