Ostalo

Mladost dobila Derventu: Rapsodija u drugom dijelu igre

Rukometaši Mladosti pobijedeili su Derventu 25:18 u derbiju 15. kola m:tel Prve lige Republike Srpske i sa utakmicom manje i dalje ostaju na čelu tabele.

Banjalučani su do trijumfa došli boljom igrom u drugom poluvremenu u kojem su gosti dali tek u 41. minutu susreta.Treba istaći kako je u tim trenucima sjajno branio Damir Sopko, gdje je čak odbranio i dva sedmerca. i tako začarao mrežu Mladosti.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dosta izjednačenoj igri, gdje su se ekipe smjenjivale u vođstvu. U tom periodu na visini zadatka bili su pomenuti Sopko i Gojko Topić kod gostiju.

Najveću predsnost u prvom poluvremenu imali su igrači Mladosti kada je u samom finišu Milan Marinović pogodio sa 7 metara za 13:11.

U nastavku je onda uslijedio furiozni početak izabranika Gorana Trkulje koji su na kraju zasluženo slavili. Kod Banjalučana je najistaknutiji bio Marko Maksimović sa pet golova, dok je kod Derventa najbolji bio Goran Šarenac sa osam pogodaka.

Susret koji je igran u Boriku pratilo je blizu 300 ljubitelja rukometa.