NEJMAR SRUŠIO MANČESTER Sigurni Juventus i Barselona

Odigrani su i poslednji mečevi petog kola grupne faze Lige šampiona, a na cijelom programu ove srijede viđeno je čak 26 pogodaka na osam utakmica.

Najubedljiviji bio je Čelsi koji je na gostovanju u Španiji sa 4:0 porazio šampiona Lige Evrope Sevilju.

“Plavci” su potvrdili plasman u narednu fazu i prvo mjesto u grupi E, dok će Sevilja u sljedeću rundu ići kao drugoplasirana.

Već u 8. minutu Čelsi je poveo preko Olivijea Žirua koji je tada počeo svoju “poker partiju”. Haverc je bio asistent kod prvog pogotka, dok ga je na startu drugog poluvremena uposlio Mateo Kovačić za dupliranje rezultata.

Francuski špic je u 74. minutu povisio na 3:0 nakon odličnog dodavanja sunarodnika Kantea, da bi nakon penala koji je skrivio Gomez u finišu meča postigao i četvrti gol.

I Juventus je bio prilično ubedljiv, sa 3:0 je savladao Dinamo Kijev i ostavio nadu za plasman u narednu fazu sa prvog mesta grupe G. Odavno je poznato ko će iz ove grupe ići dalje, a za prvo mesto boriće se Barselona i Juventus.

Juve je večeras slavio zahvaljujući golovima Kijeze, Ronalda i Morate, dok je takođe sa 3:0 slavila i Barselona koja je tri gola prednosti imala već nakon pola sata igre nakon pogodaka Grizmana, Brajtvejta i Dembelea.

Katalonci i tim iz Torina će igrati u poslednjem kolu za prvo mjesto u grupi, remi ide u korist Barselone koja nakon ove runde ima tri boda više. Pobeda sa više od dva gola prednosti jedino ide na ruku Juventusu.