Nema kraja Klopovim mukama: Brajton na krilima Trosara odnio bod sa “Enfilda”

Fudbaleri Liverpula i Brajtona odigrali su 3:3, u odličnoj utakmici devetog kola Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa su već poslije 18 minuta imali dva gola zaostatka, u nastavku preokrenuli, da bi, ipak, gosti preko Leandra Trosara stigli do boda.

Belgijanac je zabilježio het-trik, čime je postao prvi igrač poslije Aršavina 2009. koji je protiv “redsa” dao tri gola u prvenstvu.

Prvi je postigao već u četvrtom minutu, kada je lijepo pogodio malu mrežu Alisona.

Brazilac je spasao domaće ubrzo, ali ne i u 18. minutu, kada je Trosar duplirao vođstvo svog tima, poslije još jedne loše intervencije Aleksander-Arnolda.

Liverpul je povratak nagovjestio u 33. minutu, kada je Salah iz nehata asistirao Firminu, koji je samo prebacio Sančesa.

Firmino se odlično snašao i u 54. minutu, kada je zalomio čuvara, a onda ponovo zatresao mrežu Brajtona.

Potpuni preokret viđen je u 63. minutu, kada je poslije kornera, Vebster pogodio sopstvenu mrežu.

Liverpulova odbrana je užasnu partiju krunisala u 83. minutu, kada je Trosar na drugoj stativi sačekao loptu nakon što je lopta sve prošla u šesnaestercu, te postavio konačan rezultat.

Liverpul je deveti sa 10 bodova, dok je Brajton, koji je i treći put zaredom ostao neporažen na “Enfildu”, četvrti sa 14 poena, piše B92.