NESREĆAN PORAZ Hofenhajm kaznio Zvezdine promašaje

Crvena zvezda je poražena na startu grupne faze Lige Evrope. Hofenhajm je slavio 2:0, a Beograđani imaju za čime da žale jer su u ovom meču bili ravnopravan rival.

Međutim, njemački tim je uspio da realizuje svoje šanse, za razliku od gostiju.

Hofenhajm je od starta igrao visoki presing, napadao je zadnju liniju Crvene zvezde. Međutim, njemački tim nije uspijevao da opasnije ugrozi gol Milana Borjana.

Zvezda je dobro kontrolisala prostor, ne ostavljajući domaćim igračima previše prostora za igru.

Na drugoj strani, Begrađani su u periodu od 35. do 40. minuta imali tri šanse. Prvo je Rodić sjajno ubacio, a Dijego Falćineli je zakasnio. Katai je opet sjajno izbacio Italijana, koji je uspio da lobuje golmana Hofenhajma, ali nije bio precizan. Zatim sjajna akcija Beograđana. Katai i Rodić su izigrali odbranu, a Spiridonović nije uspio da zahvati loptu na pravi način.

U finišu prvog dijela najbolja šansa za Hofenhajm. Do tog momenta odlični Sanogo je u opasnoj zoni izgubio loptu, koja je došla do Dabura, a sa gol linije je izbacio Degenek.

Zvezda je na startu drugog dijela postigla gol, ali je on opravdano poništen, jer je mladi Strahinja Eraković bio u nedozvoljenoj poziciji.

I onda, u 64. minuti domaći tim je poveo. Sudija nije svirao prekršaj nad Veljkom Nikolićem na sredini, uslijedila je brza tranzicija Hofenhajma i Baumgarten je sjajno reagovao na povratnu loptu i zatresao mrežu.

U 69. minuti Zvezda je mogla do izjednačenja. Nakon kornera šutirao je Sanogo, ali je poslao loptu preko gola. Odmah zatim ponovo je Sanogo šutirao pored gola. Pokušao je zatim i Nemanja Milunović, čiji udarac je takođe otišao preko gola.

U finišu nova greška. Beograđani su prodali loptu, Dabur je dobio sjajnu loptu i zatresao mrežu Zvezde za konačnih 2:0.