"Nou Kamp se tresao od zvižduka" Pike razbjesnio navijače Barselone (VIDEO)

Đerar Pike jedan je od simbola Barselone i njenog zlatnog perioda, ali u posljednje vrijeme baš i nije omiljena ličnost navijača svog kluba što su mu u meču sa Viljarealom i stavili do znanja.

Pike je za 14 godina u Barseloni upisao 608 utakmica i postigao 53 gola, ali u ovoj sezoni šansu dobija na kašičicu i mjesto startera je dobio ponovo tek nakon teške povrede Arauha koji ima zacementirano mjesto startera.

Iskusni štoper je započeo tek četiri od 14 dosadašnjih mečeva tekuće sezone, a posljednji put je u startnoj postavi bio u meču Lige šampiona sa Interom na “Kamp Nouu” (3:3), nakon kojeg je Kataloncima ostala samo teorijska šansa za plasman u drugu rundu elitnog takmičenja.

Pike je na ovom susretu napravio veliki kiks kod izjednačujućeg gola Nikola Barele, od kojeg su kola po Blaugranu krenula nizbrdo.

Navijači su se zbog toga okomili na njega, a dodatno ih je iritirao i prije nego što je ušao u igru na meču sa Viljarealom.

Ovaj susret Barsa je riješila u svoju korist rezultatom 3:0, gde je u finišu prvog poluvremena postigla sva tri gola u intervalu od sedam minuta.

Trener Barselone Ćavi je tokom utakmice poslao na zagrijavanje Pikea, koje je defanzivac odradio prilično nonšalantno. Snimci sa tribina svjedoče da je Španac samo kratko i lagano istrčao, dok je najveći dio vremena proveo gledajući utakmicu naslonjen rukom na korner zastavicu.

To je upalo u oči navijačima koji su ga dobro izviždali sa tribina kada je u 78. minutu ulazio na teren umjesto Žila Kundea koji je ove sezone preuzeo njegovo mjesto u startnoj postavi.

Poslije utakmice ovaj detalj je prokomentarisao trener Ćavi, koji je pokušao da malo smiri strasti.

– Ovo je vrijeme da svi pokažemo zajedništvo. Ekipa, treneri, uprava, navijači, mediji. Od Pikea tražim samo jedno, bez obzira na to igrao ili ne, a to je da bude primjer u svlačionici –rekao je trener Barselone i nekadašnji Pikeov saigrač, a zatim dodao:

– On to upravo i jeste, i to sjajan primjer. Ovako ga nazivam jer on to zaslužuje. Nikada se nije ružno ponašao zato što ne igra. On je po svemu primjer i pravi kapiten. Navijači to moraju da znaju. Ne znam zvižde li mu navijači zbog kiksa protiv Intera i ne zanima me to. On je primjer za cijelu svlačionicu i sjajno trenira – stao je Ćavi u odbranu Pikea, piše SPortal.