NOVO RAZOČARENJE Zvezda pala u Tel Avivu, brine igra u napadu

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su osmi poraz u Evroligi.

NOVO RAZOČARENJE Zvezda  pala u Tel Avivu, brine igra u napadu

Makabi je prekinuo seriju loših rezultata i došao do četvrte pobjede u sezoni 81:76, te je iskoristio veoma loše napadačko veče Beograđana.

Crvena zvezda je opet u Tel Avivu odigrala meč sa puno oscilacija. Beograđani su poveli 16:9, ali je zatim uslijedio veliki pad kad su u igru ušli Tejlor Ročest i Emanuel Teri.

Makabi se raspucao a u seriju je ušao Skoti Vilbekin pa su domaći prešli u vođstvo. U drugoj četvrtini Zvezda se mučila u napadu, ali su iskoristili činjenicu da je domaći tim bio u bonusu, pa su sa linije slobodnih bacanja uspjeli da drže priključak i na odmor su otišli sa samo minus tri (38:41).

Na početku treće četvrtine Zvezda je promašila četiri otvorena šuta za tri poena, što je Makabi znao da kazni.

Izraelski tim je došao do plus 13(52:39). Beograđani su promašili otvorene šuteve i za dva poena,ali su uspjeli da se vrate iz jake odbrane. Nekoliko izgubljenih lopti kaznio je Džoni o Brajant a onda je u seriju ušao i Džordan Lojd. Zvezda je serijom 19:4 došla do prednosti.

Beograđani su bili u prednosti 70:69 kad je Džoni O Brajant  sa dva ishitrena i bespotrebna šuta dao mogućnost Makabiju da preko Ilajdže Brajanta sa dvije trojke dođe do plus 5 (75:70).

Isti košarkaš je kaznio loše napade Zvezde i novom trojkom riješio meč.

Džordan Lojd je u timu Crvene zvezde imao 24 poena , dok je Dejan Davidovac dodao 14. U pobjedničkom timu Skoti Vilbekin je imao 23, a pomenuti Brajant 18 poena.