Oboren rekord Evrolige: Makabi demonstrirao silu nad Virtusom

Košarkaši Makabija slavili su kao domaćini ubjdljivu pobjedu protiv Virtus rezultatom 111:80, u meču 31. runde Evrolige.

Nibo blokira igrača

Ponos Izraela je protiv tima iz Bolonje prikazao jednu od najboljih partija ove sezone i već do poluvremena je bilo jasno da ekipa Serđa Skariola nema šta da traži u Tel Avivu.

Krenuo je Makabi silovito od samog starta i rapidno je uvećavao svoju prednost, a do odlaska na veliki odmor rivalu su ubacili čak 62 poena i u nastavak meča ponijeli prednost od čak 29 poena (62:33), navodi Sportal.

Do kraja je sve bila jednosmjerna ulica, a prednost domaćina gotovo da nije silazila ispod 30 razlike i u jednom momentu je išla do plus 39.

Na kraju izraelski tim jemeč okončao sa plus 31, a pred start posljednje četvrtine viđen je i jedan icident, kada je nervozni košarkaš Virtusa Tornike Šengelija u jednom momentu prišao tribinama sa željom da se razračuna sa domaćim navijačima.

Na sreću, njegovi saigrači ali i redarske službe ubrzo su smirili situaciju i meč je mirno priveden kraju.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Darun Hilijard sa 16 poena, po 14 su ubacili Lorenco Braun i Vejd Boldvin, dok se Roman Sorkin zaustavio na 13 poena. Dvocifreni su bili još i Džoš Nibo sa 12, Bonzi Kolson sa 11 i Džerel Martin sa 10 poena.

Treba istaći da je tim iz Tel Aviva na ovom susretu upisao čak 38 timskih asistencija, što je rekodr Evrolige.

Kod Virtusa je Semi Oudžele imao 16 poena, dok je dvocifren bio još samo Avudu Abas sa 13 poena.

Ovom pobjedom Makabi je jednom nogom zagazio u Top 8 fazu, dok je Virtus praktično ostao bez šansi da izbori plej-of.