OPROŠTAJ DENVERA Jokić isključen, Finiks u finalu Zapadne konferencije (VIDEO)

Nikola Jokić je isključen u četvrtoj utakmici polufinala plej ofa Zapadne konferencije, a bez njega ekipa Denvera je doživjela poraz od Finiksa (118:125) i tako završila ovu sezonu.

Najkorisniji igrač NBA lige je poslije promašaja i pogleda ka sudijama koji nisu svirali prekršaj nad njim napravio jak faula na Krisu Pejnu, poslije čega je ušao i u žešću raspravu sa Devinom Bukerom.

Arbitri su pregledali snimak i donijeli odluku da isključe srpskog centra zbog dva flagrantna faula.

– Želio sam da promijenim ritam igre, da nam dam malo energije, možda da mlo promijenim sudijski kriterij, pa sam napravio jak faul. Da li sam udario Pejna ili nisam? Ne znam. Sigurno nisam želio da ga povrijedim ili namjerno udarim u glavu. Iskreno sam mislio da me neće izbaciti – istakao je Jokić.

Sve se desilo na tri minuta i 52 sekunde prije kraja treće četvrtine, do tada Džoker je postigao 22 poena (8/13 za dva, 1/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), a uz to je imao 11 skokova, četiri asistencije i blokadu.

Vil Barton je meč završio sa 25, Majkl Porter Džunior je dodao 20, Monti Moris 19, a Fakundo Kampaco 14 poena, što nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

Sansi su do četvrte pobjede u sriji stigli predvođeni Krisom Polom koji je postigao 37 poena i Bukerom, koji je imao tri poena manje i 11 skokova.

Mikel Bridžis je ubacio 14, a Diandre Ejton 12 poena, dok je Džej Krauder pored devet koševa imao 10 skokova.