DEBAKL SRBIJE Porazom završili učešće u Kataru

Srbija je završila učešće na Mundijalu u Kataru. Švajcarska je još jednom pobijedila orlove 3:2 i zasluženo prošla dalje.

U prvom poluvremenu sjajan meč su odigrali rivali. Švajcarci su poveli u 20.minuti kada je pogodio Šaćiri. Međutim Srbija je brzo preokrenula rezultat. Na centaršut Tadića pogodio je Mitrović a zatim je kapiten Srbije uposlio i Dušana Vlahovića koji je pogodio za 2:1.Ipak odbrana Srbije je još jednom kiksnula u finišu a to je kaznio Embolo.

Na startu drugog dijela Frojler je pogodio za vođstvo a nakon toga Švajcarci su zatvorili sve prilaze golu. Srbija je ostala bez snage i nije mogla nikako do gola.

Sedam minuta sudijske nadoknade. Džaka je izazvao prekid. Žuti karton su dobili reprezentativac Švajcarske i Milenković. Na sve ovo Kamerun vodi 1:0

81.min – Sve manje nade za Srbiju. Nemaju Orlovi nikakvo rješenje u napadu u drugom dijelu

66’ – Prekinut je meč. Granit Džaka je isprovocirao igrače koji se nalaze na klupi za rezerve, hvatanjem za međunožje. Ponovo su oni u centru incidenta. Žuti karton je dobio Predrag Rajković.

Maksimović mijenja Sergeja Milinkovića Savića.

60.min – Pokušao je sada Tadić. Šutirao je preko gola.

Reprezentativci Srbije traže penal nakon prekršaja nad Mitrovićem.

57.min – Sjajna šansa za Švajcarsku. Embolo je iz izgledne situacije prebacio preko gola.

Umjesto Vlahovića na terenu je Luka Jović. Takođe umjesto Veljkovića je ušao Gudelj.

2:3 Odbrana Srbije je još jednom pokleknula. Pogodio je Frojler.

Žuti karton za Sergeja Milinkovića Savića.

KRAJ PRVOG DIJELA

Tri minute sudijske nadoknade.

44.min Kakav napad Švajcarske! Probili su lagano odbranu Srbije a Embolo pogodio za 2:2. Ostao je sam i ubacio je loptu u mrežu.

Reakcija Stojkovića sve govori.

44.min – Srbija sad nešto opreznija u ovom duelu.

35.min – GOOL . Dušan Vlahović je pogodio za vođstvo. Sjajna asistencija Dušana Tadića.

Žuti karton Vargas.

GOOOL Mitrović je pogodio za izjednačenje. Tadić je ubacio a napadač Srbije glavom poslao loptu u mrežu.

20.min – Šaćiri donosi vođstvo Švajcarskoj. Čekali su svoju šansu iz kontranapada i dočekali je . Uz puno sreće su stigli do prednosti. Odbrana Srbije je loše reagovala dva puta i Šaćiri je pogodio.

Pritisak Srbije se nastavlja.

17.min – Sjajno je prošao Pavlović. Izborio je korner.

Žuti karton za Vidmera. Zaustavio je Kostića. Nakon ubacivanja dobra reakcija odbrane Švajcarske.

11.min – Stativa. Živković nije imao sreće. Odlično je šutirao i pogodio stativu a lopta se odbila do Vlahovića koji je nije uspio ubaciti u mrežu.

10.min Nije uspio da šutirao Kostić. Tadić je izborio novu polupriliku.

4.min Prijeti Srbija nakon ubacivanja Kostića. Akanđi je intervenisao. Odmah zatim prvi korner za orlove. Milenković nije bio precizan. Poslao je loptu glavom pored gola.

1.min- Sjajan napad Švajcarske. Vanja MIlinković Savić odbranio dva teška udarca. Embolo je šutirao a zatim i Džaka.

Podsjetimo, reprezentaciji Srbije u ovom meču treba pobjeda uz uslov da Kamerun ne savlada Brazil. U slučaju da Afrikanci slave onda orlovima treba gol više.