PARTIZAN BROJAO DO 106 Crno-bijeli slavili na otvaranju Evrokupa

Pobjedom protiv Hamburga rezultatom 106:97 košarkaši Partizana startovali su u novoj sezoni Evrokupa.

Nakon prvih deset minuta crno-bijeli su imali prednost od četiri poena (28:24) i nije se ni moglo naslutiti da će pitanje pobjednika riješiti veoma brzo. Međutim, oslično su crno-bijeli odigrali drugu dionicu, prije svega napadački pa su prvo poluvrijema završili sa nevjerovatnih 61 poenom i čak 21 poenom prednsoti nakon dvadeset minuta igre.

Drugo poluvrijeme otvoreno je trojkom Dangubića što je najavilo slavlje nakon prve utakmice, a Partizan je održavao prednost, a treću dionicu dobio je sa jednim poenom razlike.

U posljednjih deset minuta crno-bijeli su ušli sa 28 poena viška. Iako je Partizan bio nešto lošiji u odlučujućoj četvrtini, prednost koju su izabranici Željka Obradovića imali bila je dovoljna da se uđe u mirnu završnicu i upiše nova pobjeda.

Partizan je do pobjede predvodio sjajni Kevin Panter koji je bio nezaustavljiv, meč je završio sa 26 poena, a pratili su ga Mur sa 17 te Smajlagić i Madar sa 13 koševa.